Halloweenowa dynia – Jak wydrążyć dynię na halloween.

Halloween już na stałe zagościło wśród młodszych i nieco starszych w naszym kraju. Stąd też warto zainteresować się świetną ozdoba, jaką jest dynia na halloween!

W tym krótkim poradniku opatrzonymi zdjęciami pokaże wam jak taką dynie przygotować. Nie jest to zadanie trudne, nawet dla mniej uzdolnionych osób.

  1. Zaczynamy od najprostszego, czyli wybór dyni na halloween. Nie powinna ona być zbyt mała, zależy nam na ładnym okrągłym kształcie.

 

Image titled Make a Halloween Pumpkin Step 2

2. Obrysowujemy otwór wokół ogonka. Jego wielkość musi być wystarczająca by zmieściła się tam nasza dłoń.

 

Image titled Make a Halloween Pumpkin Step 3

3. Wycinamy nasza przykrywkę. Należy pamiętać, żeby wyciąć ją pod lekkim kątem w stronę ogonka, tak aby po zamknięciu całość nie wpadła do środka.

Image titled Make a Halloween Pumpkin Step 4

4.Wydrążamy cały środek oraz obdrapujemy ścianki dyni od środka. Jest to ważne aby całość zrobić dość dokładnie, aby nic w środku nie zaczęło się psuć. W środku nie mogą zostać żadne pestki ani włókna.
Image titled Make a Halloween Pumpkin Step 55.Wnętrze wycieramy do sucha ręcznikami papierowymi. Następnie dynię musimy zostać na noc do wyschnięcia.

Image titled Make a Halloween Pumpkin Step 7

6. Teraz do wyboru mamy dwie możliwości

  • użyć gotowego wydrukowanego wzoru
  • narysować coś samemu i jednocześnie sprawić, że dynia będzie bardziej ciekawa i oryginalna.

Osobiście wolę tę drugą opcję, ponieważ wtedy dynia nabiera zupełnie innego klimatu. A więc marker w dłoń (zmywalny) i rysujemy!

Image titled Make a Halloween Pumpkin Step 8

7. Czas na wycinanie! Zaczynamy od wybicia dziurek za pomocą śrubokręta. Robimy to w miejscu, w którym musimy zmienić kąt wycinania całego kształtu. Następnie wystarczy nam kuchenny nóż, aby wyciąć resztę wzoru. Całość robię powoli i dość starannie, aby efekt końcowy był w miarę zadowalający.

Image titled Make a Halloween Pumpkin Step 9

7. A tak wygląda nasza dynia na halloween! Całość można przyozdobić jeszcze według upodobań, na przykład na zęby nałożyć odrobinę barwnika spożywczego i tym podobne.

Zajrzyj również do halloweenowej przekąski, która zwali z nóg każdego kto ją zobaczy >>>> KLIK <<<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *